Dermaroller

Dermaroller se používá zejména k tzv. kolagenové indukční terapii (anglicky Collagen Iduction Therapy). Využívá mechanizmus účinku poranění mikro-jehličkami (tzv. Microneedling), kdy dochází k podráždění nervových receptorů a následně k aktivaci a proliferaci nových buněk.Fibroblasty migrují k místu poranění, kde jsou stimulovány k přeměně v nová kolagenní a elastinová vlákna. Stávající vrstva kolagenu v horních vrstvách kůže se zesiluje až o 30% a tím dochází i ke zpevnění kůže. Tento proces je nazýván neokolageneza. Zároveň dochází i k proliferaci endotelu (výstelka cév) v kapilárách kůže, vzniká nové větvení kapilár (neoangiogeneza) a zlepšuje se tak prokrvení a zásobení kůže.

Protože jehličky jsou velmi jemné, k faktickému poškození kůže nedochází a kožní integrita zůstává neporušená. Tento efekt je využíván nejen k vyplňování vrásek, ale i atrofických jizev - včetně těch po akné. Dermaroller se využívá i ke korekci strií a hyperpigmentací.

Před ošetřením se používají znecitlivující krémy (Emla na cca 1 hod.). Při zákroku pacienti někdy pociťují svědění, není však bolestivý. Zákrok trvá asi 15-30 minut. Před ošetřením je kůže důkladně očištěna dezinfekcí, poté je aplikována nanomolekulární hyaluronová kyselina (HA) MUDr.Entnera, která proniká do buněk kůže a hydratuje ji. Poté probíhá vlastní ošetření Dermarollerem, po kterém je zbytek HA jemně vmasírován do kůže. Zarudnutí je přechodné, většinou již druhý den je možné použít make-up. Po zákroku je třeba aplikovat po dobu několika dnů krém s vysokým UV faktorem (50+) k ochraně před nežádoucími změnami v pigmentaci.

Terapie by se měla opakovat vždy po 3-4 týdnech. Mezi jednotlivými ošetřeními doporučujeme 1-2x denně aplikaci nanomolekulární HA MUDr. Entnera.

Injekce autologní plasmy bohaté na trombocyty A-PRP vychází z postupu, který je jednoduchý a bezpečný, s využitím regenerativních a hojivých vlastností trombocytů. Tyto krevní destičky mají schopnost lokálně uvolňovat růstové faktory, které spouštějí proces regenerace buněk. Z malého vzorku krve izolujeme vaše trombocyty pomocí sady RegenACR KIT pro přípravu autologní plazmy bohaté na trombocyty. A-PRP je připravena k injekční aplikaci 10min po zpracování.

 

Jemné rysy a kvalita pokožky

Přirozené stárnutí pokožky je způsobeno nerovnováhou mezi rychlostí odumírání a obnovy buněk a kolagenu. Podporou procesu přirozené regenerace tkáně zlepšují metodou mezoterapie injekce A-PRP kvalitu pokožky a vyhlazují jemné rysy obličeje, dekoltu a rukou.

 

Tmavé kruhy

oblast očí je obzvláště křehkou částí, kde se může objevovat namodralé zabarvení v důsledku poruch mikrocirkulace, v některých případech spojených s tmavou oblastí pod spodními víčky. Růstové faktory přítomné v A-PRP stimulují mikrocirkulaci kolem očí, zvyšují jejich jas a pokožka kolem očí získává znovu své přirozené napětí.

 

Hluboké vrásky

Lokální kůra injekcí gelového přípravku A-PRP obnovuje harmonii a proporce obličejových částí hlavně nazolabiálních rýh, hlubokých vrásek na čele a kořene nosu, vějířů vrásek v okolí očí a vrásek horního rtu.

 

Jizvy

Injekce A-PRP jsou rovněž účinnou kůrou pro vytáhlou kůži, pozůstatky po akné nebo hypertrofické jizvy

 

Ztráta vlasů-Alopecie

A-PRP výrazně pomáhá vyvolat regenerační proces v oblasti vlasových lůžek a zlepšuje prokrvení dané oblasti. Podporuje růst a obnovu vlasové tkáně, což má za následek silnější a kvalitnější vlasy. Můžeme také docílit přirozeného procesu obnovy vlasových lůžek. Léčba je účinná jak u Androgenní alopecie (při hormonální dysbalanci,špatné výživě či nemoci) tak při Alopecie areata (porucha imunitního systému způsobující ztrátu vlasů na určitém místě) Efekt léčby je patrný po 3x aplikaci A-PRP s odstupem 3-4 týdnů

 

PRINCIPY A-PRP

Aplikace autologní plazmy obohacené o krevní destičky (A-PRP) je přirozenou terapií, která využívá regenerativní potenciál krevních destiček. Díky nim lze aktivovat proces opravy tkání i tvorby nových. A-PRP výrazně pomáhá vyvolat regenerační proces v oblasti vlasových lůžek a zlepšuje prokrvení dané oblasti. Podporuje také růst a obnovu vlasové tkáně, což má za následek silnější a kvalitnější vlasy. Pomocí A-PRP můžeme docílit přirozeného procesu obnovy vlasových lůžek. Autolognost* použitého séra vylučuje vedlejší účinky.

 

JE PRO MNE A-PRP VHODNÉ?

Populaci ovlivňují dvě hlavní formy alopecie (odborné pojmenování ztráty vlasů): Androgenní Alopecie - hlavní příčina ztráty vlasů jsou hormonální disbalance, špatná výživa nebo nemoci. Léčba byla vždy problém a neměla vysokou efektivitu. Alopecie Areata - vzácná porucha imunitního sys-tému způsobující ztrátu vlasů na určitém místě. Androgenní Alopecie: Pacienti obou pohlaví v počátečním nebo středně pokročilém stádiu - I až V na Norwoodově stupnici. V pozdějších stádiích tedy VI až VII pomáhá A-PRP k ochraně a obnově vlasových folikulů (tkání). Alopecia Areata: Pacienti obou pohlaví vykazovali ve většině případů  s léčbou A-PRP excelentní výsledky.

K aplikaci A-PRP je potřeba pouze několik mililitrů Vaší krve. Vzorek je pak vložen do centrifugy, kde se krevní destičky koncetrují do malého množství plazmy. Plazma je potom aplikována tenkou jehlou přímo do potřebného místa na hlavě.