Léčba křečových žil

Ambulantní flebektomie:

Jde o chirurgické odstranění poškozených částí žíl, které jsou viditelné  a kosmeticky rušící.

Cena je od 3500 Kč dle rozsahu chirurgického výkonu.

Naše výsledky:

před operací                                              týden po operaci

 

Sklerotizace žilek (tzv.metliček) 

Výkon neprovádíme od května do srpna.

"Metličky" jsou rozšířené žilky a okolo nich si tělo vytváří jiné žilky, tzv. kolaterály, kterými proudí krev . Odstranění "metliček" tedy nezasahuje do krevního oběhu na nohách.

Malé žilky, tzv. "metličky" se dají velmi elegantně odstranit tzv. sklerotizací, kdy se do žilky vpíchne sklerotizující  látka ve formě pěny. Tato látka vyvolá místní zánět žilky a tím dojde k jejímu uzavření a postupnou přeměnu ve vazivový proužek. 

Metličky jsou mnohdy poskládané v několika vrstvách nad sebou a sklerotizaci je potřeba nezřídka opakovat k úplnému dosažení pacientovi spokojenosti. Vždy provádíme u pacienta pouze jedno sezení za týden, kdy se aplikuje sklerotizující látka v určitém množství. Pacient po zákroku nohu váže do obinadla po dobu alespoň 7 dnů nebo má nohu zalepenou elastickou náplastí k zamezení průtoku krve danou "metličkou".

Na našem pracovišti provádíme sklerotizaci žilek s pomocí LED diodového  zářiče Veinlite, kdy se v prosvícené části tkáně spolehlivě objeví přívodní žilka, kterou je nutné sklerotizovat, tak, aby došlo k uzavření přívodu krve do celého větvení rozšířených žilek.  

Přístroj Veinlite je vyrobený ve Spojených státech, usnadňuje správnou aplikaci sklerotizační látky.

viditelnost žilek bez přístroje Veinlite a s ním

Cena je 1500 Kč za jedno sezení (cena zahrnuje sklerotizujicí látku).

 

Další služby