Squalen s kyselinou hyaluronovou

Nově máme k dispozici unikátní kombinaci squalenu a nanomolekulární kyseliny hyaluronové k péči o pleť.

Kyselina hyaluronová je nanomolekulární, ve formě micel, které jsou schopny se vázat se squalenem. Proniká hluboko do kůže a protože je to látka tělu vlastní, která na sebe váže vodu, tak přirozeně pleť hydratuje, vypne a omladí.

Účinky:

  • dodává pleti zdravý vzhled a pružnost, uzamyká vláhu v pleti
  • nekomedogenní olej (neucpává póry na kůži) s mimořádnou vstřebatelností
  • změkčuje, vyplňuje a rozjasňuje pokožku
  • minimalizuje vrásky
  • proti rakovině kůže

Typ pokožky:
všechny, včetně citlivé a problematické

Aroma:
neutrální, bez vůně

 

Aktivní látky:
squalane

 

Popis:
Squalen/squalan- je přírodní organická sloučenina (prekurzor biosyntézy triterpenů), byla poprvé izolována z jater žraloka (squalus), dnes se získává i z jiných zdrojů, např. z olivového oleje nebo laskavcových semének (amaranthus retroflexus). Jedná se o takzvaný "suchý olej", který se také ve velmi malém množství nachází i lidských mazových žlázách,  ale také v celém nervovém systému a mozku. Má pozitivní vliv na metabolismus cholesterolu, je silným antioxidantem, ochraňuje pokožku a zrak, detoxikuje xenobiotika (xenobiotika jsou látky tělu cizí -léčivajedy, průmyslové chemikálie, které jsou následovně vylučovány z těla).

Ve studii publikované v roce 2006 v International Journal of Cancer se ukázalo, že squalen aplikovaný na kůži myší velmi efektivně chrání kůži před vznikem tumorů.

Žraloci jsou známí svojí imunitou proti rakovině a předpokládá se, že právě vysoká hladina squalenu je příčinou této imunity. Také squalen obsažený v olivovém oleji je považován za příčinu nízkého výskytu rakoviny ve středomořské oblasti (Journal of cancer Epidemiology 1997). Jsou také prokázány jeho výrazné antioxidační vlastnosti nejen na kůži, ale také v potravinách. Squalan je hydrogenovaná forma squalenu. Jeho výhodou je větší stabilita

Použití:
aplikujte samostatně na vyčištěnou pokožku ráno a večer nebo přimíchejte do jakéhokoliv oblíbeného krému či oleje.

Tip:
Přírodní náhrada silikonových bází pod make-up. 

www.chirurgie-entner.com

tel.: +420 735 615 633