Skvalan s kyselinou hyaluronovou

KOUPIT

Zjemňující a zároveň hluboce hydratující sérum se Squalanem působí tam, kde běžně prodávané přípravky na bázi Kyseliny Hyaluronové nestačí. Přípravek je pro své výjimečné hydratační vlastnosti vhodný zejména pro suchou nebo zralou pleť.

Squalen/squalan je přírodní organická sloučenina (prekurzor biosyntézy triterpenů), která byla poprvé izolována z jater žraloka (squalus). Dnes se získává i z jiných zdrojů, např. z olivového oleje nebo laskavcových semének (amaranthus retroflexus).

Jedná se o takzvaný "suchý olej", který se také ve velmi malém množství nachází i lidských mazových žlázách, ale také v celém nervovém systému a mozku. Má pozitivní vliv na metabolismus cholesterolu, je silným antioxidantem, ochraňuje pokožku a zrak a detoxikuje xenobiotika (xenobiotika jsou látky tělu cizí - léčiva, jedy, průmyslové chemikálie, které jsou následovně vylučovány z těla). 

Pomáhá ale i s obnovením struktury vlasových a kožních tkání, a proto je využívána jako účinná látka v přírodní kosmetice. V přípravcích ji najdeme ve formě nasyceného oleje Squalanu či Skvalanu. Ten se do pokožky snadno vstřebává a je nekomedogenní, což znamená, že proniká póry bez toho, aniž by je zanášel. Zvyšuje také produkci kolagenu v těle a působí antistresově. Kůži ihned hydratuje a rozjasňuje.

 

Ve studii publikované v roce 2006 v International Journal of Cancer se ukázalo, že squalen aplikovaný na kůži myší velmi efektivně chrání kůži před vznikem tumorů.

Žraloci jsou známí svojí imunitou proti rakovině a předpokládá se, že právě vysoká hladina squalenu je příčinou této imunity. Také squalen obsažený v olivovém oleji je považován za příčinu nízkého výskytu rakoviny ve středomořské oblasti (Journal of cancer Epidemiology 1997). Jsou také prokázány jeho výrazné antioxidační vlastnosti nejen na kůži, ale také v potravinách. 

• Pro normální, suchou a zralou pleť

• Hydratuje a zároveň promašťuje kůži

• Pozvedá kontury obličeje 

• Pomáhá při akné či dermatitidách

• Urychluje hojení kůže

• Zjemňuje pokožku

• Dodá pleti pružnost a vitalitu

Použití:

Nanášejte na kůži v tenké vrstvě ráno a večer. Pokožka je okamžitě hydratovaná a jemná.

Skvěle funguje i jako přírodní náhrada silikonových bází pod make-up.

 

Aroma:
neutrální, bez vůně

 

Složení:

Squalan, Hyaluronic spheres (LMW + HMW), Ethylen Palinate, Silica Dimethyl, Silylate, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Phenoxyethanol

Dermatologicky testováno. Bez parfémů. Bez parabenů.

30ml séra vydrží cca 2 měsíce.

K dispozici v naší ordinaci Chirurgie Entner na poliklinice Budějovická nebo na www.drentner.cz

www.chirurgie-entner.com

tel.:735 615 633